rychlá poptávka: +420 380 778 111 Facebook CZ EN DE

Historie společnosti

 

V roce 1946 vznikl závod,

 

jehož název ARTYPA složil zakladatel František Sklář ze tří latinských slov – ARS, TYPUS, PAPYRUS – umění, tisk, papír. Jako výrobní program v tomto období byl tisk malých sérií skládaček, etiket pro potahovanou kartonáž, dětských skládanek, pohádek a v té době i reprodukce postaviček z dílny Walta Disneye. Již první tyto obalové výrobky měly vysokou grafickou úroveň, vkusnou barevnost a dobrou kvalitu.

V průběhu let prošla Artypa řadou organizačních a provozních změn.

V přelomovém roce 1989 v souvislosti s vlastnickými změnami vznikla mimo jiné i dvojice podniků se sídlem v Holubově. Artypa Holubov spol. s r.o. a Artypa Sykra spol. s r.o., které sehrály hlavní roli při privatizaci závodu.

Dnem 1.1.2004 převzala veškeré výrobní a obchodní aktivity společnost Artypa Holubov.

Zajišťuje tisk, zpracování obalů z lepenky, kartonu a mikrovlny, včetně polygrafické výroby, výrobu protlačovaných krabiček na sýry, plakátů a katalogů.

Dne 1.1.2007 došlo ke sloučení všech společností Artypa do jediné společnosti Artypa Holubov s.r.o..

Dne 5.12.2007 společnost Artypa Holubov s.r.o. prodala 100% obchodního podílu společnosti Grafobal a.s. Skalica, Slovenská rebublika a vznikla dceřiná společnost Grafobal Artypa s.r.o.. Po vstupu Grafobalu a.s. Skalica neustále probíhají významné investice v podobě moderních technologií, nových výrobních prostor a v neposlední řadě nákup a investice do informačních technologií.

Dne 1.1.2011 se sloučily fůzí Grafobal Artypa s.r.o. a Grafobal spol. s r.o. Slaný a vytvořily tak jednotnou a silnou dceřinou společnost Grafobalu a.s. Skalica, působící na českém trhu se sídlem v Holubově.

Poslední významnou událostí je, že tato nová dceřiná společnost změnila svůj obchodní název na GRAFOBAL BOHEMIA s.r.o..
 Důležité mezníky společnosti:


1945

zahájení rekonstrukce ruin bývalé železárny

1946

vznik závodu, jehož název ARTYPA složil zakladatel František Sklář ze tří latinských slov: ARS, TYPUS, PAPYRUS - umění, tisk, papír

1948

znárodnění a převzetí závodu národním podnikem Jihočeské papírny ve Větřní

1995

zánik s.p. Artypa a převzetí aktivit dvojicí společností Artypa Holubov spol. s r.o. a Artypa Sykra spol. s r.o, které sehrály svou roli při privatizaci podniku

1996 -1999

v těchto letech postupně vznikají další dvě společnosti Artypa Quatro spol.s r.o. a Artypa Vikra spol. s r.o, které se podílí na společných aktivitách

2007

sloučení všech společností ze skupiny Artypa do jediné společnosti Artypa Holubov spol.s r.o.

2007

koncem téhož roku společnost GRAFOBAL a.s. kupuje 100% obchodního podílu podniku Artypa Holubov spol.s r.o. a vzniká Grafobal Artypa s.r.o.

2011

Grafobal Artypa s.r.o. se spojuje fúzí s Grafobal s.r.o. Slaný se sídlem v Holubově a vzniká GRAFOBAL BOHEMIA s.r.o.

2014

proběhlo další spojení fúzí společností GRAFOBAL BOHEMIA s.r.o. a Grafobal cz, s.r.o., Hodonín - opět se sídlem v Holubově.